البحث

التفاصيل

دبیرخانه‌ی اتحادیه برای بررسی برخی از مسائل داخلی تشکیل جلسه داد

الرابط المختصر :

دبیرخانه‌ی اتحادیه برای بررسی برخی از مسائل داخلی تشکیل جلسه داد

 

دبیرخانه‌ی اتحادیه جهانی علمای مسلمان شامگاه دوشنبه 19 دی ماه جاری، نوزدهمین نشست خود را برای بررسی برخی از مسائل داخلی و آمادگی برای همایش «شرایط احیای تمدن» و کارگاه «پاسخ به شبهات» برگزار کرد.

این نشست از طریق فناوری ارتباط از راه دور و به ریاست دكتر علی قره داغی دبیرکل و معاونان برگزار شد.

در جلسه‌ی دبیرخانه‌ی اتحادیه چند موضوع کلی از جمله بررسی نحوه‌ی اجرای تصمیمات قبلی دبیرخانه، تدارکات نهایی برای جلسه‌ی بعدی هیأت امنا در پایان دی ماه جاری و گزارش شعب و کمیته‌های اتحادیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه‌ حاضران درباره‌ی تدارکات لازم برای «کارگاه آموزشی پاسخگویی به شبهات مطرح شده در کنوانسیون‌های بین‌المللی» و «کنفرانس شرایط پیشرفت فرهنگی – تربیت زن به عنوان نمونه» که در حاشیه جلسه بعدی هیأت امنا برگزار می‌شود، بحث و تبادل نظر کردند.

پاسخ به شبهات مطرح شده در کنوانسیون‌های بین‌المللی

کمیته‌ی خانواده‌ی اتحادیه همچنین کارگاه علمی «پاسخ به شبهات مطرح شده در کنوانسیون‌های بین‌المللی» را با حضور جمعی از صاحب‌نظران، اندیشمندان و پژوهشگران برجسته برگزار می‌کند.

در پاسخ به ضرورت موجود، هدف از برگزاری این کارگاه بررسی شبهات مطرح شده از سوی نظام بین‌الملل و حامیان آن در ارتباط با واقعیت خانواده‌ی معاصر و بررسی امکانات موجود برای رفع این شبهات و یافتن بهترین پاسخ برای مروجان آن و نیز آگاهی از اهداف شریعت اسلامی در اجرا و درک صحیح همه مقررات خانواده اعلام شد.

تحصیلات زنان

کمیته‌ی ثوابت و اندیشه‌ی اسلامی نیز در روزهای 10 و 11 بهمن ماه، همایشی با موضوع «شرایط پیشرفت فرهنگی - تربیت الگوی زن» با حضور جمعی از علمای امت برگزار خواهد کرد.

در این کنفرانس موضوعاتی مانند تربیت زن در کتاب و سنت، تربیت زن بین ادله‌ی شرعی و هنجارهای اجتماعی، نقش تربیت در ایجاد شخصیت زن مبلغ، تأثیر زن تحصیل‌کرده در ایجاد فرهنگ تقابل خردمندانه، اهمیت عنصر زنان فرهیخته در توسعه‌ی ملت‌ها و سهم زنان تحصیل‌کرده‌ی مسلمان در ساخت تمدن امت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* اقرأ: الأمانة العامة تعقد اجتماعا لمناقشة بعض الملفات الداخلية والاستعدادات الأخيرة لمؤتمر "شروط النهوض الحضاري" و"ورشة الرد على الشبهات"


: الأوسمةالتالي
العلامة الشعراوي: صاحب أول تفسير شفوي في تاريخ الأمة

البحث في الموقع

فروع الاتحاد


عرض الفروع