البحث

التفاصيل

دکتر قره داغی به اظهارات کشیش افراطی هندو اعتراض کرد

الرابط المختصر :

دکتر قره داغی به اظهارات کشیش افراطی هندو اعتراض کرد

دکتر علی قره داغی، دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان، اظهارات کشیش افراطی هندو را که خواستار حمله به مکه شده بود محکوم کرد. این کشیش هندو مدعی شده بود که خانه کعبه در مکان یک معبد هندو واقع شده است در اظهاراتی از هندوها خواسته بود به مکه حمله و کعبه را تصرف کنند. 

قره داغی - از طریق حساب رسمی خود در توییتر - در پاسخ به کلیپی که از این کشیش افراطی هندو پخش شده است گفت:

دیوانه‌ای صحبت می‌کند و انسان عاقلی گوش می‌دهد...

به فرعون گفتند چگونه فرعون شدی؟ گفت: کسی را پیدا نکردم که جلویم را بگیرد.

باید با این آشغال‌های فکری که بوی کثافت می‌دهند برخورد شود. با این جنون رسمی و در عین حال شگفت‌انگیز و خنده‌دار، باید با موضع‌گیری رسمی حکومت‌های اسلامی و مواضع حقوقی مردمی برخورد شود و این نادان‌ها سر جایشان نشانده شوند.

دفتر اطلاع‌رسانی:

دکتر قره داغی گفت: این زباله‌های فکری که بوی تعفن می‌دهند و این جنون رسمی که مایه حیرت و خنده است، باید با موضع قاطع و رسمی حکومت‌های اسلامی و مواضع مردمی مواجه شود. 

از سوی دیگر شورای مسلمانان آمریکایی هندو تبار، درباره این ویدئو اظهار داشت: "یاتي نارسينغهاناند ساراسواتي کشیش افراطی هندو با شیطنت بر ضد مسلمانان خواستار جنگ با اسلام شده است و اظهارات کفر‌آمیزی بر ضد مکه بر زبان رانده است."

کاربران شبکه‌های اجتماعی طی دو روز گذشته کلیپی از یاتی نارسینگاناند ساراسواتی کشیش افراطی هندو که به تحریک علیه اسلام و مسلمانان معروف است پخش کرده‌اند که در آن از هندوها می خواهد به مکه حمله و کعبه را تصرف کنند. وی مدعی است که کعبه در محل معبد هندوها قرار دارد.

به گزارش الجزیره مباشر، ساراسواتی مدعی شد که معبد هندو "Makeshwar Mahadev" در مکانی است که خانه کعبه در آن ساخته شده است و مدعی است که آب زمزم که از زیر آن می گذرد "رود خدای مهادف" است.

یک احمق صحبت می‌کند و یک انسان عاقل گوش می‌دهد.

به فرعون گفتند چه کسی از تو فرعون ساخت؟

گفت: کسی را نیافتم که جلویم را بگیرد.

او گفت: «تاسیس دولت هندو رؤیای بزرگی است و همه ما باید این رؤیا را در ذهن بپروریم؛ نه تنها در افغانستان، بلکه باید کعبه را در مکه، تصرف کنیم؛ جایی که نهر خدای مهادف با نام آب زمزم در آن جاری است.

این کشیش افراطی در میان تشویق حاضران ادامه داد: "اگر ما معبد ماکیشوار مهادف را پس نگیریم، هیچ نیرویی در زمین نمی‌تواند اسلام را تضعیف کند. شما باید معبد ماکیشوار مهادف را به دست آورید و به مکه حمله کنید؛ جایی که این سرطان در آن گسترش می‌یابد". 

ساراسواتی در سخنرانی خود با پخش پیام‌های نفرت‌انگیز و تحریک‌آمیز علیه اسلام و مسلمانان، هندوهای سراسر جهان را به اتحاد برای مبارزه با مسلمانان دعوت کرد و مدعی شد که اگر این کار را نکنند، معابد آنها ویران می‌شود و زنان‌شان مورد حمله قرار می‌گیرند.

اظهارات این کشیش که هفته گذشته در کنفرانس هندوها در نویدا، شمال هند بیان شد، خشم گسترده مسلمانان را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخته است.

مقتدر خان پروفسور و نویسنده گفت: "این کشیش هندو هندوها را تحریک می‌کند تا به مکه حمله کنند و اسلام را در سرتاسر جهان نابود کنند. این که هندوها در سطح جهان به تروریسم متوسل شوند، فقط مسأله زمان است. این مرد در گذشته از نسل‌کشی حمایت کرده است، اما با این حال در سفر و تحریک اذهان آزاد است.

افتخار مسگر فعال رسانه‌ای هم در توییتر نوشت: "این کشیش آشکارا و بی‌مهابا علیه مکه در عربستان سعودی اعلام جنگ می‌کند."

به گزارش الجزیره مباشر، شبکه‌های اجتماعی شاهد پدیده‌ای هستند که به نظر می‌رسد برای «نفرت‌پراکنی» به ویژه علیه مسلمانان سازماندهی شده است و رسانه‌های هندی که به ویژه رسانه‌های نزدیک به دولت متهم به دست داشتن در این نوع اظهارات نفرت‌انگیز هستند.

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* اقرأ: استنكار الدكتور علي محيي الدين القره داغي لتصريحات كاهن هندوسي متطرف دعا إلى غزو مكة والاستيلاء على الكعبة


: الأوسمةالبحث في الموقع

فروع الاتحاد


عرض الفروع